-

boson : nihil est sine ratione

Artykuły użytkownika

"Żydy czy Chamy?" - w odpowiedzi Saueliosowi

Anglia dwa razy sprzedawała swoją duszę:

1. wpierw w 1534, idąc na zwykły włam - z tym, że to nie było nic nowego:

https://bosonweb.wordpress.com/2017/06/05/choroba-francji-czyli-filip-zwany-pieknym/

2. a potem na nowo w 1688, prosząc bankierów z Amsterdamu o wybawienie...

https://bosonweb.wordpress.com/2017/10/13/kapitalizm-wojenny-czyli-kto-wymyslil-deficyt-budzetowy/

No, ale nie wszyscy w Londynie są tego samego zdania - vide Brexit:

https://bosonweb.wordpress.com/2017/02/19/dlaczego-trump-musial-zostac-prezydentem/

Innymi słowy, UK ma ten problem co my - "Żydy czy Chamy?":

http://boson.szkolanawigatorow.pl/czy-ten-skandal-kiedys-sie-skonczy#35594

___

http://niniwa22.cba.pl/jedlicki_chamy_i_zydy.htm

boson
27 lutego 2018 09:28

14     653    4

Czy ten skandal kiedyś się skończy?

floyd2.jpgDavid Floyd with Alexander Solzhenitsyn, the dissident author (Daily Telegraph)

___

Symbolem głębokiego upadku polityków Imperium Brytyjskiego stała się tzw. afera Profumo, o której niedawno pisałem. Dopiero co zmarło się heroini owego skandalu i wydawało się, że sprawa przysycha, a tu znowu wypłynęło g… tj. kolejne kompromitujące materiały.

Pewne schematy są stałe – „nasz” kapitan Niezbrzycki zostal sowietologiem w USA, a jego angielskiemu odpowiednikowi, niejakiemu Dawidowi Floyd w 1997 napisano „na klepsydrze”: one of Fleet Street’s most knowledgeable Kremlinologists. Tymczasem, historyk Jeff Hulbert, namolnie powołując się na wolność dostępu do informacji, uzyskał w końcu dostęp do 300 stron ...

boson
26 lutego 2018 09:46

12     965    4

Darwinowski cep, czyli ewolucja

"Nie wiem czym dokładnie jest obecnie teoria ewolucji, choć wiele osób na s24 ewidentnie uważa, że wie. Dlaczego zatem zabieram głos? Bo wiem czym nie jest!

Tak, czy inaczej, zacznijmy od mocnego rozróżnienia, przynajmniej na użytek tego tekstu – darwinizm to teoria o powstawaniu gatunków, a ewolucja stała się słowem-wytrychem, często wręcz cepem, i w wymownych ustach jej piewców ogarnęła już nie tylko wszelkie życia przejawy, ale cały wszechświat... a nawet więcej!

Przypomnijmy na początek, za Wikipedią, cztery główne twierdzenia Darwina:

• świat istot żywych jest zmienny,

• proces zmian jest ciągły i stopniowy,

• wszystkie gatunki są ze sobą spokrewnione,

zmiany ewolucyjne są wynikiem doboru na ...

boson
24 lutego 2018 17:29

46     895    3

Fizyka i teologia

Wracając do problemu jakoby nieuchronnego konfliktu między wiarą i nauką pozwolę sobie na następującą analogię. Jak już wielokrotnie pisałem, fizyka współczesna jest pogrążona w poważnym kryzysie, ponieważ bardzo wpływowa część teoretyków, zajmująca się m.in. teorią strun, zaczęła postulować zmianę samego paradygmatu naukowego – odrzucenie empirii. I tu właśnie widzę dobrą analogię – tak jak nie można zrozumieć świata fizycznego bez empirii, tak nie jesteśmy w stanie zrozumieć samych siebie, bez Objawienia. W obu przypadkach źródłem odrzucenia „pomocy” jest pycha (a czasami zagubienie i desperacja) i scjentystyczne przekonanie, że człowiek (i jego nauka) może wszystko.

Zupełnie komiczne w tym wszystkim jest to, że przecież taki totalny sc ...

boson
24 lutego 2018 17:08

23     576    3

Galileusz, Lemaître i Big Bang

Tak zwana sprawa Galileusza jest ciągle przywoływana, zazwyczaj przy okazji ataków na „ciemnotę” Kościoła Powszechnego i jego wredną naturę. Warto więc od czasu do czasu przypomnieć niepokojonym katolikom choćby kilka faktów, dla ewentualnego wsparcia, a może i dla pożytku w ogóle.

Jak powszechnie wiadomo poszło o teorię Kopernika i dzieło „O obrotach” z 1543, roku jego śmierci. Trzeba wpierw przypomnieć, iż dzieło to Mikołaj Kopernik zadedykował papieżowi Pawłowi III-mu, a w dedykacji jasno wyjaśnił charakter swojej wielkiej teorii. Kopernik nie zwlekał z jej publikacją, jak twierdzą niektórzy, bo bał się reakcji hierarchów kościelnych, ale ze względu na często bardzo nieprzychylne opinie ówczesnych uczonych, kt&oacu ...

boson
23 lutego 2018 14:57

32     836    4

"Lepiej być źródłem terroru niż jego ofiarą"

W czerwcu roku 1967 książka Leopolda Infelda pt. Kordian, fizyka i ja została oddana do składania, a ukazała się w marcu 1968, w dwa miesiące po śmierci jej autora. O ile mi wiadomo, nigdy nie ukazało się jej wznowienie, a warto ją przeczytać choćby ze względu na wiele ciekawych szczegółów oraz wyjątkową, w wielu przypadkach, otwartość autora.

Leopold Infeld, fizyk znany przede wszystkim ze wspólnych prac z noblistami - Einsteinem i Bornem, pierwszą część tej książki poświęcił swoim dwóm wizytom w Stanach Zjednoczonych. Mocno schorowany wyruszył w pierwszą dwutygodniową podróż razem z żoną, w grudniu 1964. Ciekawy jest tu szerszy kontekst – była to wszak jego pierwsza wizyta na kontynencie północnoamerykańskim po powrocie do Polsk ...

boson
23 lutego 2018 12:08

3     636    2

Czy polscy politycy to safanduły?

„Ależ ci polscy politycy to safanduły. Tyle lat żywy chodził…” napisała PP w komentarzu do mojej notki o niesławnych wyczynach Recia: http://boson.szkolanawigatorow.pl/kim-by-kuzynek-diaba.

Tak, niewątpliwie, sporą część ówczesnych polityków polskich stanowili użyteczni idioci czy po prostu safanduły. Małą niestety częścią byli polscy politycy z prawdziwego zdarzenia, ale nie można przy tym zapominać, że za to wielką część stanowili zwykli zdrajcy.

Wracając do Retingera – przypominam o oficjalnym ostrzeżeniu jego dotyczącym jakie Sikorskiemu przesłał wielki szef II Oddziału – płk. Stanisław Gano. To akurat świetny przykład owej polskiej mniejszości w naszej polityce – po wojnie (po likwidacji siatki polskich agent&oacut ...

boson
21 lutego 2018 22:56

15     853    6

Ukryty imam szyitów

O teologii islamu wiem niewiele, tyle że np. odróżniam sunnitów od szyitów. I pewnie dlatego zdumiała mnie informacja, którą chcę się podzielić z takimi jak ja.

Chodzi mi o tzw. okultację czyli „w teologii islamu szyickiego, stan ukrycia w którym znajduje się imam Mahdi. …

W rozumieniu największej gałęzi islamu szyickiego, imamitów, Muhammad al-Mahdi (zgodnie z wiarą imamitów zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach w Samarze i powróci, aby zbawić ludzi jako Mahdi), udał się w stan okultacji ze względu aby: zachować własne życie podczas historycznego prześladowania, odmówić złożenia przysięgi na wierność sunnickim kalifom, a także aby Bóg mógł doświadczyć szyit&oacu ...

boson
21 lutego 2018 08:51

9     640    3

Kim był kuzynek diabła

Capture d’écran 2017-11-21 à 14.58.09.png

__

 

Informacje pochodzące z analizy dokumentów przekazanych stronie polskiej przez Intelligence Service zostały wykorzystane w napisanej przez historyka Jana Ciechanowskiego pracy Józef Retinger (1888–1957) w świetle raportów brytyjskiego wywiadu z lat 1913 do 1941 [1943!!]. Z opracowania wynika, że po raz pierwszy nazwisko Józefa Retingera pojawiło się w aktach Intelligence Service w grudniu 1913 roku. Ustalono, że Retinger przybył do Anglii w październiku 1913 roku wraz z żoną. W czerwcu 1914 roku Retingerowie wyjechali do Rosji, skąd powrócił sam Retinger w sierpniu 1914 roku. Z okresu I wojny światowej pochodzi zapis w aktach Intelligence Service mówiący, że Brytyjczy ...

boson
20 lutego 2018 14:09

10     978    3

Retinger czyli kuzynek diabła

Stanisław W. Dobrowolski, siostrzeniec Józefa Retingera, autorstwo tego określenia przypisuje w swoich wspomnieniach generałowi Sikorskiemu**: Wuj był szczupły, prawie wątłej postury, urodą nie grzeszył; śniada twarz, z mocno pomarszczonym czołem, a na małym nosku nieodłączne binokle (po krakowsku zwane „cwikierami”), za którymi płonęły jak węgle żywe, czarne oczy (…) Chyba generał Sikorski dobrze utrafił nazywając Recia dobrodusznie, – choć z domieszką grozy zarazem, kuzynkiem diabła. Odnosiło się to jednak przede wszystkim do współgrających z jego wyglądem cech jego działania. Polegało ono na niewiarygodnej pomysłowości, szybkości kojarzenia, ogromnych koneksjach, natychmiastowych – po zapoznaniu się ...

boson
20 lutego 2018 09:54

6     724    4

Afera Sykstusa czyli Retinger zaczyna działać

Karl_of_Austria.jpgBł. Karol I

__

W 2013 Universitas wydał książkę pt. Józef Retinger – prywatny polityk autorstwa Bogdana Podgórskiego (ebook za 16 PLN – polecam). Można mieć wątpliwości (mówiąc delikatnie...) co do pewnych ocen i wniosków autora, do czego jeszcze będę wracał, ale jest to niewątpliwie pierwsza w końcu w miarę kompletna biografia owej „szarej eminencji”.

Oczywiście jest tam wiele cytatów choćby z książki Jana Pomiana**, ale jest też dużo, dużo więcej. Dzisiaj chciałem w związku z tym przypomnieć słabo chyba znaną aferę Sykstusa. Wedle Podgórskiego:

„Rok 1916 przyniósł młodemu Retingerowi zadanie na miarę jego politycznych ambicji – udział w tajnych roko ...

boson
19 lutego 2018 21:56

7     820    6

Wszystkie drogi prowadzą do Londynu – dwa życiorysy

Wpierw życiorys wedle rozdziału pt. « MIETKU, WPUŚĆ MNIE DO POLSKI » z Biografii odtajnionych Joanny Siedleckiej (także tytułem ostrzeżenia wobec tej autorki...) - chodzi tu o Alicję Lisiecką:

« Choć była wtedy, to znaczy w latach 60., niebywale wpływowa i groźna, ferowała literackie wyroki, bał się jej więc i nadskakiwał cały, męski na ogół, literacki światek. Trzęsła głównie „Nową Kulturą”, najważniejszym wówczas tygodnikiem, jako zastępczyni naczelnego, a w istocie naczelna — Stefan Żółkiewski, zajęty swoimi licznymi funkcjami, tylko pismo firmował, ona natomiast nim rządziła.

„Pryszczatolożka”, jak ją nazywano, lansowała zwłasz ...

boson
19 lutego 2018 10:13

16     1062    5

Wielki rabin, który kochał Polaków i został katolikiem

Ostatnia hucpa izraelska, chyba na zasadzie kontrastu, przypomniała mi postać Eugeniusza Zolli'ego. Urodził się w 1881 w Brodach jako Izrael Zoller. Jego matka pochodziła ze znanej rodziny uczonych rabinów, a ojciec z bogatej rodziny właścicieli fabryki włókienniczej w Łodzi. W 1893 poznał Staszka, z którym chodził do gimnazjum w Stanisławowie. Jak pisze w swoich wspomnieniach, opublikowanych w 1954 pt. Byłem rabinem Rzymu, w klasie było 36 uczniów - 6 żydów i 30 chrześcijan: „My, chłopcy żydowscy, bardzo lubiliśmy naszych chrześcijańskich kolegów, a oni lubili nas. Nic nie wiedzieliśmy o rasizmie…”. Izrael często odwiedzał Staszka w jego mieszkaniu, gdzie razem po południu odrabiali lekcje. ...

boson
18 lutego 2018 20:10

15     1130    10

Słoma czyli polski zapał

Mały sondaż - kto przede wszystkim jest winien temu, że po 2 latach z okładem Polska nie jest mocarstwem na miarę swoich możliwości?

a. Prezes i jego kot

b. Morawiecki i Lejb, jego oficer prowadzący

c. Jonny i ojciec Rydzyk, jego dobry znajomy

d. Ktoś inny - uprasza się o wskazanie

boson
11 lutego 2018 12:33

42     1410    2

CBA, "służby specjalne" i "niezależna"

Atak CBA i "niezależnej":

http://niezalezna.pl/216543-resort-w-sluzbach-specjalnych-boleslaw-szwejgiert-walczyl-z-ogniem

na magazyn Pińskiego, gdzie pisuje G. Braun:

http://www.sluzbyspecjalne.com/redakcja

 

boson
9 lutego 2018 21:16

16     980    3

Wittgenstein, żydowskość i żydowskie lobby

W epoce nowożytnej było dwóch najsławniejszych filozofów żydowskiego pochodzenia. Pierwszym był Baruch Spinoza, a tym drugim – Ludwig Wittgenstein. Spinoza, po nałożeniu na niego w 1656 klątwy wykluczenia charem, jest nazywany pierwszym świeckim Żydem w Europie:

Przewodniczący radzie czynią wam wiadomym, że mając od dawna uświadomienie o złych poglądach i czynach Barucha de Spinozy, przez różne sposoby i upomnienia usiłowali oni zawrócić go ze złych dróg. Nie będąc w stanie zaradzić temu w jakikolwiek sposób, a w dodatku otrzymując każdego dnia nowe wieści o ohydnych herezjach, które czynił i których nauczał, oraz o potwornych uczynkach, jakich się dopuszczał; a mając te wieści od wielu godnych zaufania świadkó ...

boson
29 stycznia 2018 21:37

11     1016    7

Pieśni na fest ucieszny przemożnego monarchy Dymitra Iwanowica cara i Mniszkówny wojewodzanki sędomirskiej

Tytuł tej broszury weselnej, wydanej w Krakowie w 1606, brzmi w oryginale tak: Piesni Na Fest vcieszny wielkim dwiema Narodom Polskiemv Y Moskiewskiemv, Przemoznego Monarchy Dymitra Iwanowica Cara Moskiewskiego […] y […] Mniszkowny Woiewodzanki Sędomirskiey […]Capture d’écran 2018-01-25 à 11.05.44.png

Owe pieśni napisał Stanisław Grochowski herbu Bończa (ur. 1542 na Mazowszu, zm. 30 stycznia 1612 w Krakowie) – duchowny katolicki: kanonik kaliski, uniejowski i łowicki, kustosz kruszwicki; sekretarz królewski, poeta i tłumacz. A jego pierwsza pieśń wygląda tak:

Capture d’écran 2018-01-25 à 11.14.27.png?Co się wg mnie czyta:

Lutni ochłodo ludzi utrapionych/ Uciecho myśli rymów uczonych/ Zaczynay zaraz/ co dziś sława głosi/ Kogo wynosi

To dziś po wszystkim świecie sława bierzy/ ...

boson
25 stycznia 2018 12:59

13     745    8

Jakaś siła niejasna z majestatu go porwawszy o ziemię uderzyła…

Dymitr_Samozwaniec_Otrepiew.jpg

Dymitr Samozwaniec w stroju koronacyjnym, wedle Szymona Boguszowicza – circa 1606; zamówiony przez Jerzego Mniszecha i Jadwigę Tarło; do 1613 w Laszkach Murowanych; w XVIII wieku przeniesiony do pałacu w Wiśniowcu; obecnie w Państwowym Muzeum Historycznym w Moskwie

___

…krew nosem się puściła i jakaś siła niejasna z majestatu go porwawszy o ziemię uderzyła i tak marnie z tego świata zszedł… – tak opisywał ostatnie chwile cara Borysa Godunowa (23 kwietnia 1605) przyszły car Dymitr w liście do swojego teścia i promotora, wojewody sandomierskiego. Z kolei Karamzin, historyk rosyjski, tak to przedstawił:

„For all this however, the Tsat’s actual moment of death is recounted matter-of-factl ...

boson
25 stycznia 2018 07:51

1     565    4

Moskwa i wielka ofensywa brytyjskiej medycyny

Wprawdzie pierwszym imperium „nad którym słońce nie zachodziło” było Imperium Habsburgów, ale zaraz znaleźli się zdolni tego naśladowcy. Sławna Rada Indii powstała w 1524, a już w 1532 powstał Akt spisany przez Tomasza Cromwella (nb. jego bratanek był pra-pradziadkiem Olivera…) w imieniu Henryka VIII „claiming that England was an Empire and the English crown was an Imperial Crown — Henry’s historians claimed that they could trace the lineage back to Brutus and the fall of Troy”.

Z kolei, w 1547, wraz z ogłoszeniem Iwana IV (pierwszym) carem Wszechrusi rozpoczęła się polityka imperialna Moskwy. Nic więc dziwnego, iż odkrycie w 1553 bezpośredniej „drogi północnej” miało tak wielki ...

boson
24 stycznia 2018 10:07

26     949    6

Bojar co zdradził Iwana Groźnego dla Rzplitej, czyli wstęp do wielkiej wojny o Moskwę

Иллюстрация_к_статье_«Курбские,_князья»._Военная_энциклопедия_Сытина_(Санкт-Петербург,_1911-1915).jpgЦерковь Святой Троицы в селе Вербки, где была помещена гробница князя А. М. Курбского (с гравюры 1848 года)

___

Wielka wojna o Moskwę rozgorzała na dobre za Zygmunta III Wielkiego, ale jej korzenie sięgają oczywiście znacznie głębiej, choćby soboru florenckiego i upadku Konstantynopola.

Jednak bezpośrednim zapalnikiem było pierwsze poselstwo Anglii do Moskwy z 1557. W efekcie, już w styczniu 1558 70 tysięczne wojska rosyjskie uderzyły na Inflanty i rozpoczęła sie I wojna północna…

„Na początku 1563 na Litwę uderzyły dwie armie rosyjskie w sile odpowiednio 80 i 40 tysięcy ludzi i 200 armat, pod osobistym dowództwem cara Iwana IV Groźnego. 31 stycznia zgrupowanie wojsk moskiewskich w sile 32 tysięcy żołnierzy uderzyło z okol ...

boson
22 stycznia 2018 08:47

2     694    4

 Poprzednia  Strona 2 na 3.    Następna