-

boson : nihil est sine ratione

Soros albo Barber, czyli burmistrzowie atakują

Ruch Sorosa, pardon, 4 Czerwca to kolejna odsłona "wielkiego planu" - globalnej sieci miast. I nieprzypadkowo odbyło się to w Gdańsku - wszak Paweł Adamowicz (obok Dutkiewicza, a teraz Trzaskowskiego co to trafił nawet do Bilderberga) to był lider tego projektu w Polsce. Oto przykład namaszczenia:

"Podstawy teoretyczne" są cały czas szykowane: Gdyby burmistrzowie rządzili światem. Dysfunkcyjne kraje, rozkwitające miasta**, przeł. Hanna Jankowska i Katarzyna Makaruk, 2014, Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA + en.wikipedia.org/wiki/Globalization_and_World_Cities_Research_Network (Warszawa = Moskwa... no i ten Poznań=Wrocław=Kolonia=Ottawa...) +  pl.wikipedia.org/wiki/Metropolia_globalna

A taki Kijów ponoć już jest całkiem smart: en.wikipedia.org/wiki/Smart_city#Kyiv, ale Gdańsk też się stara: pl.wikipedia.org/wiki/Inteligentne_miasto#SmartCity_3.0

... i znowu Kijów international-mayors-summit.com/#speakers

___

**) Jako teoretyk polityki Barber był propagatorem ponownego skupienia się na społecznościach obywatelskich i obywatelstwie zaangażowanym jako na narzędziach budowania efektywnej demokracji, szczególnie w świecie po Zimnej Wojnie. pl.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Barbertagi: imperium  żydzi  polska 

boson
10 czerwca 2019 11:04
20     1049    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
boson @boson
10 czerwca 2019 11:08

uzup.

Gdyby burmistrzowie rządzili światem. Dysfunkcyjne kraje, rozkwitające miasta, przeł. Hanna Jankowska i Katarzyna Makaruk, 2014, Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA

zaloguj się by móc komentować

boson @boson 10 czerwca 2019 11:08
10 czerwca 2019 11:11

**) Jako teoretyk polityki Barber był propagatorem ponownego skupienia się na społecznościach obywatelskich i obywatelstwie zaangażowanym jako na narzędziach budowania efektywnej demokracji, szczególnie w świecie po Zimnej wojnie. ...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Barber

 

zaloguj się by móc komentować

boson @boson
10 czerwca 2019 11:39

Flamandowie/Holendrzy w szpicy: globalparliamentofmayors.org/gpm-mayors/

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @boson
10 czerwca 2019 20:10

To szaleńcy i nierozumne istoty.

Jakie zasoby pochodzą z miast? Czy potrzebne zasoby są wytwarzane w miastach? Nawet dzieci nie potrafią wyprodukować (ok 1,1 dziecka na kobitę w wielkim mieście – dlatego trzeba dosypywać z prowincji). Czy w miastach jest dość przestrzeni na prowadzenie jakiejkolwiek niepatologicznej formy aktywności?

Koszty utrzymania miast względem ich obecnej produktywności rzeczywistej (termodynamicznej) nie powodują wycofywania z nich aparatu porządkowego (na wsi z braku patologii zbędnego) -> powstawają NGZ-y. Czy miasta mają jakieś zlety odkąd dysponujemy Internetem? Substytuowaliśmy środkami technicznymi wszystkie zalety, dla których miasta kiedyś były tworzone.

Warto zestawić koszty utrzymania miasta jako infrastruktury wraz ze szkodnikami jakie tam występują (mieszkańcy) z dostarczanymi przez miasta zasobami. Jasno widać, że nie ma sensu pozostawać w tak niedochodowym dziale ludzkiej aktywności. Jeżeli tylko zacznie brakować łatwo dostępnej energii o niskiej entropii (węglowodory, węgiel, uran – spalanie tego napędza możliwość bezproduktywnego życia w gigantycznych metropoliach), to nastąpi bolesna (a może i krwawa) restrukturyzacja. Bo miasta nie płacą kuponu - w budżetach są kosztem netto. Koszty utrzymania ludności wiejskiej są dużo niższe niż miejskiej. I na wsi nikt nie skarży się na smog, zatłoczenie, nerwice, korki i dzielnice nędzy.

zaloguj się by móc komentować

boson @boson
11 czerwca 2019 09:14

Poznań=Wrocław=Kolonia=Ottawa...

zaloguj się by móc komentować

boson @Krzysiek 10 czerwca 2019 20:10
11 czerwca 2019 09:29

Polskie doświadczenie pokazuje, że duże miasta mają dla nich wielką (polityczną) wartość.

Przede wszystkim to są centra propagandy, banksterki, NGOs itd. itp.

zaloguj się by móc komentować

zkr @Krzysiek 10 czerwca 2019 20:10
11 czerwca 2019 10:13

> Jakie zasoby pochodzą z miast? Czy potrzebne zasoby są wytwarzane w miastach?

Nie... nie zgodze sie...
Praktycznie caly przemysl jest zlokalizowany w lub na obrzezach miast.

A to, ze w miastach obserwuje sie patologie to inna sprawa.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @boson
11 czerwca 2019 10:40

"Praktycznie caly przemysl jest zlokalizowany w lub na obrzezach miast."

Miłem na myśli miasta-giganty. Tam nie ma żadnego liczącego się przemysłu. Wydobycie, elektrownie, platformy wiertnicze, metalurgia, hodowla, uprawy? Stamtąd pochodzi prawdziwe zasilanie. Owszem, często jest tak że buduje się fabrykę poza miastem, ale potem miasto przychodzi do fabryki  bo tam jest moc (np. Nowa Huta, przecież to było 10 km od centrum Krakowa). Np. główna fabryka BMW w Bawarii znajduje się w miejscowości Dingolfing (20 tys.) Takie miasteczko to w porządku jest, można tan normalnie żyć. Fabryki śmigłowców Boeing: Ridley Park, Pennsylvania (8 tys. mieszkańców). Przykładów są setki. Podobnie w Polsce Andrychów (20 tys.), tam jeszcze coś się wytwarza, np. silniki 4CT90 czy ADCR (łącznie z odlewami wykonywa). Czy w Krakowie lub Wa-wie jest jakiś przemysł?

zaloguj się by móc komentować

zkr @Krzysiek 11 czerwca 2019 10:40
11 czerwca 2019 11:35

> Miłem na myśli miasta-giganty. 

A, to sie zgodze.

Gdy slysze "miasta-giganty" od razu przypomina mi sie "Blade Runner". Z jednej strony jakas dziwna fascynacja z drugiej strony przeraza mnie to.

> Wydobycie, elektrownie, platformy wiertnicze, metalurgia, hodowla, uprawy?

W duzych miastach za to sie instaluje inna branza - IT.

> Czy w Krakowie lub Wa-wie jest jakiś przemysł?

Nie sa to jeszcze miasta-giganty, tak uwazam, chociaz W-wa sie idze w te strone.

Jesli chodzi o przemysl to w W-wie cos by sie znalazlo. Przemysl farmaceutyczny, metalurgiczny, cos tam dla wojska robia, w dawnym FSO jest (chyba) jakas montownia itd

Inny przyklad - Gdansk. Sa tam stocznie, rafineria, "Fosfory" i wiele innych zakladow produkcyjnych.

Ostatnio Gdansk sie robi "zaglebiem" branzy IT.

> Takie miasteczko to w porządku jest, można tan normalnie żyć.

Zaczynam dostrzegac zalety mniejszych miejscowosci ale jest jedno ryzyko - jezeli sie przemysl "wyprowadzi" albo wiekszy zaklad padnie to pojawia sie problem.

zaloguj się by móc komentować

zkr @zkr 11 czerwca 2019 11:35
11 czerwca 2019 11:37

" W-wa sie idze w te strone. "

mialo byc: W-wa idzie w te strone

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @boson 11 czerwca 2019 09:29
11 czerwca 2019 11:37

Dobrze Waść prawisz, ale wiadomo, że jak im odetniemy z prowincji zasilanie, to się pozagryzają w ciągu dwóch pierwszych tygodni. Wystaczy, żeby prądu nie było przez tydzień, czy aby wyśmiewany pan (oczywiście Pan!) Janusz nie dowiózł mąki i kiełbasy na czas - apokalipsa.

zaloguj się by móc komentować

zkr @Krzysiek 11 czerwca 2019 11:37
11 czerwca 2019 11:43

> jak im odetniemy z prowincji zasilanie, to się pozagryzają w ciągu dwóch pierwszych tygodni

a, to sie zgodze w 100%

tymi danymi w chmurze czy "fosforami" sie nie najedza :)

Gospodarz chyba nie raz pisal o kontroli produkcji zywnosci, ze to podstawa.

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @boson
11 czerwca 2019 13:16

Google tłumacz przetłumaczył tekst ze strony:

http://www.citymayors.com/gratis/code-ethics.html

Kodeks Etyczny

Preambuła
Dobry i uczciwy rząd lokalny jest fundamentem każdego narodu, który dąży do zapewnienia swoim obywatelom szczęścia, bezpieczeństwa i dobrobytu. Niekompetencja, korupcja i niewłaściwe zachowanie w samorządach lokalnych zagrażają fundamentalnej przyzwoitości w społeczeństwie.

artykuł 1
Burmistrzowie pełnią urząd burmistrza dla wspólnego dobra swoich społeczności, powstrzymując się od działań, które mogą zaszkodzić innym społecznościom lub szerszemu światu. Ponoszą pełną odpowiedzialność za wszelkie działania podejmowane przez nich samych lub członków ich administracji.

Artykuł 2
Burmistrzowie nie mogą dyskryminować osób lub grup ze względu na ich politykę, rasę, religię, płeć, niepełnosprawność lub orientację seksualną.

Artykuł 3
Burmistrzowie popierają i przestrzegają listu i intencji praw ich miast i narodów, a także odpowiednich przepisów międzynarodowych. Będą domagać się tego samego stopnia poszanowania prawa od wszystkich członków ich administracji.

Artykuł 4
Burmistrzowie będą mogli sprzeciwić się wszelkim prawom swoich miast i narodów, w których takie przepisy są sprzeczne z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka ONZ.

Artykuł 5
Burmistrzowie będą zarządzać środkami publicznymi dla dobra publicznego swoich społeczności, rozważając jednocześnie, czy takie wykorzystanie może spowodować nieuzasadnioną szkodę dla innych społeczności i całego świata.

Artykuł 6
Burmistrzowie nigdy nie będą korzystać ze swoich oficjalnych stanowisk w celu zabezpieczenia nieuzasadnionych przywilejów lub korzyści dla siebie, członków ich rodzin, przyjaciół, kolegów lub innych osób.

Artykuł 7
Burmistrzowie nie mogą podejmować żadnych oficjalnych działań, w przypadku których można oczekiwać, że bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie finansowe lub osobiste naruszy ich obiektywność lub niezależność osądu. Wymagają takiego samego stopnia bezstronności od wszystkich członków ich administracji.

Artykuł 8
Burmistrzowie nie przyjmują żadnych prezentów ani ofert opartych na zrozumieniu, stwierdzonym lub dorozumianym, że otrzymali wpływ na ich wykonywanie obowiązków publicznych. Będą żądać tego samego stopnia uczciwości od wszystkich członków swoich administracji.

Artykuł 9
Burmistrzowie są otwarci na publiczną kontrolę swoich oficjalnych działań i działań swoich pracowników, w tym ich stosunków umownych i innych, ze sprzedawcami, konsultantami i partnerami biznesowymi. Burmistrzowie zgłaszają wszelkie niewłaściwe działania, których są świadkami, takie jak łapówki, nielegalne prowizje i oferty prezentów.

Artykuł 10
Burmistrzowie będą działać na rzecz wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego, podnosząc świadomość społeczną i zaufanie do działań władz miasta.

Artykuł 11
Burmistrzowie będą wykorzystywać swoje wpływy do promowania współpracy i dobrej woli między miastami, na szczeblu krajowym i międzynarodowym.


Jak to się ma do zdobywcy 8 miejsca - Gdańsk? Czy coś z tego wynika? Nic! :(

zaloguj się by móc komentować


zkr @Andrzej-z-Gdanska 11 czerwca 2019 13:16
11 czerwca 2019 18:32

> Burmistrzowie będą wykorzystywać swoje wpływy do promowania współpracy i dobrej woli między miastami, na szczeblu krajowym

> i międzynarodowym.

Moment, moment, a sprzedaz GPECu Stadtwerke Leipzig GmbH nie jest przykladem promowania wspolpracy na szczeblu miedzynarodowym ???  ;-)

zaloguj się by móc komentować

boson @boson
12 czerwca 2019 18:28

Globalne miasta i globalny porządek pokazuje znaczenie ponownego wyjścia miast z długiego cienia państwa narodowego. Tylko badając mechanizmy za pomocą których miasta zostały wzmocnione w ciągu ostatnich kilku dekad, możemy zrozumieć ich nowe funkcje i możliwości w polityce globalnej.

Simon Curtis, Senior Fellow on Global Cities at the Chicago Council on Global Affairs www.thechicagocouncil.org/globalcities

... to wygląda na bardzo poważną padgatowkę...

zaloguj się by móc komentować

boson @boson 12 czerwca 2019 18:28
12 czerwca 2019 20:25

"Globalne sieci miast są zatem zaangażowane w operacje systemu ponadnarodowego kapitalizmu neoliberalnego; tworzą jego materialne przewody i egzoszkielet i są coraz bardziej medium, przez które taki system jest zabezpieczony. Złożonym wyzwaniem dla takiej formy porządku politycznego stał się sposób na osiągnięcie takiego bezpieczeństwa, pozwalając jednocześnie na objęcie hiper-mobilności, która charakteryzuje neoliberalną globalną ekonomię polityczną."

zaloguj się by móc komentować

boson @Krzysiek 11 czerwca 2019 11:37
14 czerwca 2019 21:23

Pewnie po to wymyślono GMO, aby ta prowincja nic do gadania nie miała...

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować